Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSADA

ÚDOLÍ ODDECHU

 

Obrazek

Osada Údolí oddechu byla založena 18. června 1933 Valnou hromadou v hospodě „ u Sailerů „ jako Osadní sportovní klub Údolí oddechu. Impuls k založení osady byl dán sportovní činností a to především v chůzi, atletice, volejbalu, která začínala při jednotlivých chatách např. Lone Star, Denver, Hawai, Zambezi.  Zakládajícími členy byli Rudla Dvořák, Miky Dlapa, Mirek Veselý a Bogan Wolf. V roce 1933 bylo vybudováno první osadní hřiště, osada v té době měla 55 členů.

Stavba osadní chaty byla zahájena po válce 24.11.1945, přestože její první návrh na stavbu padl již v roce 1934.  Po dlouholetém užívání byla v roce 1992 stará chata zbourána a vystavěna nová za pomoci několika kamarádů.

Prvním šerifem osady byl Mirek Veselý.

Nejvýznamnějším šerifem pro osadu byl Rudla Dvořák - Dandy, který stál také u zrodu osady. Ve funkci šerifa byl 32 let a byl uznávanou osobností v trampském světě a výborným reprezentantem osady.

Z dalších významných šerifů jmenujme Petra Behenského, který pro osadní sport dělá doposud velmi mnoho, dále Mílu Kuřete - trampa, baviče, muzikanta, zpěváka , textaře a kreslíře a současného Vaška Naxeru, který se na osadě narodil a je jí věrný po celý život.

 

Obrazek

 

 

V současnosti má osada asi 120 členů, pořádá atletické závody, volejbalové a nohejbalové turnaje a první týden v červenci Táborový oheň na osadním hřišti. Každých pět let organizuje Výroční společenský večer pro trampskou veřejnost. Osada žije ale nejen sportem, kamarádi se schází v Chicago baru v Podkozí, hraje se na kytary, zpívá a jezdí i mimo osadu na turistické výlety. Obrazek

 

 

Současným šerifem je Vašek Naxera    

 

adresa a kontakty :

 www.udolioddechu.wz.cz  

- kde naleznete podrobné informace o dění v osadě, výsledky závodů, fotografie atd....

 

Obrazek

osadní chata

 

Obrazek

 turistická známka

 

Náhledy fotografií ze složky T.O. Údolí oddechu